A templommal kapcsolatban szólni kell az alatta levő kriptákról. Itt ismét Nagy György feljegyzéseire támaszkodunk. 1942 nyarán, amikor a templomban kisebb javításokat végeztek, a munkások Nagy György kezdeményezésére felnyitották a márványtáblával takart kriptalejáratot, a kriptát kiszellőztették, s erős villanykörtével ellátott hosszabbító zsinórral lementek a kriptába és megszámolták az ott levő koporsókat. A 28 koporsó ekkorra már zömmel egymásba roskadt, mert annak idején egymásra rakták őket. Néhány koporsónak a fedelét is felnyitották: ezekben papi személyek feküdtek, amire a reverendafoszlányokból lehetett következtetni. A koporsók végén réztáblák vannak latin felirattal, a bennük nyugvó papok nevével. A patinától megzöldült feliratok sajnos már csaknem olvashatatlanok. A koporsók között van egy igen díszes fehér is, s gyöngyszemekből van rá kirakva Jankovics Margitka 13 éves kislány neve, aki a nemes Jankovics család sarja volt. A koporsóban még megtalálhatók a selyemruha foszlányai, a gyöngyszemekből fűzött rózsafüzér és a kis csizma maradványai. A kripta lejáratánál egy pergamendarabot talált Nagy Görgy: ezen az „1908" és az akkori két káplán latin neve volt olvasható. Az egykor Udvardon tevékenykedő Nikolényi Károly tanító említette egyszer, hogy a templom alatti kriptában egy magasrangú katonatiszt is el van temetve a kardjával együtt. A kriptában papokon kívül udvardi nemesek, főispán és nagygazdák is nyugszanak.
Nagy György másodszor 1971 januárjában nyittatta fel a kriptát. Kezébe került ugyanis egy 1822-es plébániai feljegyzés, melyben az állt, hogy a feltárt kriptán kívül egy másik is van a templom alatt, de mivel Mária Terézia idején megtiltották a kriptába temetést, azt befalazták. Nagy kíváncsi volt, mi lehet ebben a kriptában, van-e ott valami, ami tovább gazdagítaná Udvard történetét. Társaival együtt körbejárta a kriptát, végigkopogtatta a falait, de hiába. Ha már lent volt, körülnézett, hátha felfedez valamit, ami 1942-ben elkerülte a figyelmét. Néhány fémdíszítésű koporsón szegfejhez hasonló rézfejekből voltak kirakva az elhunytak nevei. A szegfejek erősen patinásak voltak, de néhány nevet így is sikerült leolvasni. Egy rendkívül hosszú koporsón a Fejérvári nevet olvasta, de fellelte Fekete Ignác plébános és Podhradszky János udvardi törvénybíró nevét is. Egy koporsón csupán ennyi volt olvasható: 30.AUG.AETASI. Az udvardi papok koporsóit, bár nagyobbrészt már elkorhadtak, arról ismerték fel, hogy a koporsóláb homlokán az I H S jelzés volt látható. Ekkor fedezte fel Nagy György az említett katonatiszt koporsóját is, amelyről annak idején Nikolényi beszélt. Foszlányokban még megvolt az elhunyt égszínkék, aranysújtásos dolmánya, barna színű, sarkantyús csizmája. A sarkantyúk már természetesen megvoltak zöldülve. Egy koporsón a Kamontza István nevet olvasta, aki egy 1844. szeptember 9-i keltezésű plébániai okirat szerint templomatya volt. Néhány nap múlva Nagy György ismét megpróbálkozott a másik kripta felkutatásával. Az oltár előtti szentélyben felvették a márványlapokat és vasrúd segítségével próbáltak boltozatot vagy üreget találni, a márványtáblák alatt azonban csak törmelék volt. Ez azt bizonyítja, hogy ha volt is ott valamikor kripta, azt már régen betemették. Hogy mikor és hogyan, az továbbra is talány marad. Egy feljegyzés szerint a templomtorony alatt is található egy kripta, amelybe valamelyik udvardi plébánost temették, ezt azonban mindmáig nem nyitották fel.
A múlt század közepétől neves egyházi személyek voltak Udvard plébánosai, név szerint: Kesseleőkeői Majthényi Adolf, Kertész Ignác, Brűhl Antal, Glatz József, Duschek János, Siposs Antal Félix, Markwarth Gábor, Petressél János, Lénár Károly. Jelenleg Elek László vezeti az udvardi egyházközséget. Markwarth plébánossal kapcsolatban meg kell jegyezni, hogy neki el kellett hagynia Udvardot, mivel bár jóhiszeműleg, de a hívőkkel való megegyezés nélkül eltávolíttatta a templomból a régebbi és kisebb művészi értéket képviselő szobrokat, zászlókat, képeket, s ezzel maga ellen fordította a hívőket: a szentmisén, mikor Markwarth a szószékre ment, hogy megtartsa prédikációját, a hívek kivonultak a templomból, s megüzenték neki, hogy amíg ő lesz a plébános, nem járnak el az egyházi szertartásokra. Markwarth Ipolyságra távozott Udvardról.